Wycieczka przedszkolaków

Dnia  28 kwietnia br. przedszkolaki  wraz z wychowawczyniami oraz chętnymi rodzicami  z grupy młodszej uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Brzeska i Starego Wiśnicza.  Program wycieczki obejmował wiele interesujących atrakcji. Pierwszym punktem wyjazdu było obejrzenie w kinie Planeta  w Brzesku filmu animowanego  „Dzieciak  rządzi”. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem śledziły na wielkim ekranie przygody siedmioletniego Tima, w życiu którego  pojawia się młodszy braciszek. Dzieci były  pod wrażeniem sali kinowej i filmu który zobaczyły, gdyż niektóre z nich  były w kinie po raz pierwszy.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie  Publicznej Biblioteki w Brzesku. Przedszkolaki wzięły udział  w bibliotecznej  lekcji regionalnej mającej na celu zapoznanie dzieci z ich rodzinnym środowiskiem  i dziedzictwem kulturowym miejscowości i okolic, z których pochodzą. Następnie  Pani  bibliotekarka pokazała dzieciom  bibliotekę   w tym  dział dla dzieci   i dla dorosłych  oraz zapoznała je ze sposobem wypożyczania książek.  Na koniec spotkania dzieci bawiły się w Komnacie Bajek.

W drodze powrotnej  czekała na nich kolejna niespodzianka. Udaliśmy się do  Ośrodka Edukacji Regionalnej w Starym Wiśniczu na zajęcia pt: „Od ziarenka do bochenka” prowadzone przez panią mgr Bernadettę Błoniarz. Dzieci zapoznały się ze starodawnymi narzędziami niezbędnymi w „ówczesnych” czasach do przygotowania i wypieku chleba. Każdy przedszkolak mógł zrobić dla siebie bułeczkę, którą Pani Bernadetta włożyła do piecyka, żeby się upiekły. Czekając na  bułeczki dzieci uczestniczyły w konkursie nawlekania sznurka na patyk. Na zakończenie pobytu w najstarszej chałupie w Starym Wiśniczu przedszkolaki zjadły ciepłe bułeczki z konfiturą  truskawkową. To była niezapomniana lekcja. Wszyscy bardzo miło wspominają ten dzień.

P. Strzesak

{galeria}przedszk_wyc{/galeria}