+14 68 60 161

[email protected]

Biesiadki 58

32-864 Gnojnik

07:00 - 17:00 Poniedziałek - Piątek

123 456 789

[email protected]

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

Wycieczki klasy V

Wychowawczyni klasy V organizowała w roku szkolnym 2018/2019 dla swoich wychowanków  klasowe wyjazdy integracyjne.   Oto krótka relacja z tych wojaży.

W sierpniu wybraliśmy się do Krynicy. Odwiedziliśmy m. in. willę „Romanówkę” czyli muzeum Nikifora, sanatorium „Patria” (wybudowane przez Jana Kiepurę).  Dzieci mogły spróbować wód leczniczych w pijalni Jan-Józef w Parku Zdrojowym czy też skorzystać  z różnorodnych atrakcji na Górze Parkowej. Na zakończenie wycieczki zwiedziliśmy Cerkiew św. Jakuba w Powroźniku, która w 2013 roku została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

W październiku zwiedzaliśmy Kraków (spacerowaliśmy po Plantach, następnie przeszliśmy pod Klasztor Ojców Dominikanów a stamtąd na ul. Franciszkańską, gdzie wraz ze zgromadzonym tłumem przyglądaliśmy się „Oknu Papieskiemu”. Dalej udaliśmy się na    ul. Gołębią pod Uniwersytet Jagielloński,  na koniec spacerowaliśmy po Rynku  Głównym) oraz oglądnęliśmy sztukę „Szatan z siódmej klasy” w Teatrze Współczesnym. Po spektaklu dzieci uczestniczyły w bardzo ciekawych warsztatach teatralnych prowadzonych przez jednego z aktorów.

W grudniu zorganizowałam wyjazd mikołajkowy do Krakowa. Po oglądnięciu sztuki teatralnej „ Magiczne krzesło” uczniowie klasy V uczestniczyli w zabawnym spotkaniu ze św. Mikołajem. Podczas tej wycieczki uczestniczyliśmy w  niezwykłym kiermaszu świątecznym oraz podziwialiśmy cudownie oświetlony/ przyozdobiony świątecznie Rynek.

W marcu wybraliśmy się do Kopalni Soli w Wieliczce. Tam, wybierając trasę turystyczną,  mieliśmy możliwość podziwiania  wykute w soli piękne komory, niesamowite podziemne jeziora, majestatyczne konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby. Następnie udaliśmy się do Tężni Solankowej. Uwieńczeniem wycieczki były wspólnie zjedzone lody na wielickim rynku.

Pod koniec kwietnia zjawiliśmy się w kinie Planeta w Brzesku, gdzie dzieci miały możliwość zobaczenia długo oczekiwanej ostatniej części serii filmów Avengers: End Game.

W czerwcu udaliśmy się do Chorzowa. Wycieczkę rozpoczęliśmy od wizyty  w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym, gdzie dzieci mogły podziwiać ekspozycję różnorodnych zwierząt, np. słoni, żyraf, karakali, lam, nosorożców….. Następnie kroki skierowaliśmy na Stadion Śląski, gdzie uczestniczyliśmy w 65 Memoriale Janusza Kusocińskiego. Uczniowie klasy V mogli na żywo oglądać rywalizację wybitnych sportowców, np. Anity Włodarczyk, Pawła Fajdka, Michała Haratyka czy Piotra Liska.

Nasze wspólne wyjazdy w roku szkolnym 2018/2019 zakończyliśmy w dniu odbioru świadectw czyli 19 czerwca w Brzeskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, gdzie zaplanowaliśmy wspólną rozrywkę: grę w kręgle.

W tym miejscu pragnę podziękować p. Ewelinie Bednarowskiej z Publicznej Biblioteki w Biesiadkach oraz p. Renacie Musiał ze Świetlicy wiejskiej za pomoc w organizacji niektórych z wyżej wymienionych imprez.

                                                                                                                                          Anna Korczyńska

Kayseri escort

Comments are closed.