W ramach Projektu Erasmus+ cztery uczennice klasy VIII uczestniczyły od 28 listopada do 3 grudnia w mobilności, która odbyła się w Celle (Niemcy). Razem z koleżankami i z kolegami z Portugalii, Niemiec, Holandii oraz Chorwacji przeżyły niezapomniane chwile. Podczas tych 6 dni miały możliwość poznać kulturę i historię Niemiec a także zawrzeć nowe znajomości…
Odkrywanie interesujących miejsc uczennice klasy VIII rozpoczęły od odwiedzin w centrum naukowym Klimahaus Bremerhaven. W tym niezwykłym miejscu dziewczyny odbyły podróż dookoła globu wzdłuż południka 8° 34′ długości wschodniej, gdzie miały możliwość przemierzyć wszystkie strefy klimatyczne. Na własnej skórze poczuły czym różni się 30 stopniowy tropikalny upał od arktycznego mrozu.
Kolejny dzień to odwiedziny w Oberschule Westercelle, szkoły goszczących nas uczniów. Spotkanie rozpoczęło się od zajęć integrujący międzynarodowy zespół uczniów. To był czas na bliższe poznanie się zarówno uczniów jak i opiekunów grup. Uczennice miały możliwość uczestniczenia w lekcjach języka angielskiego, historii, matematyki oraz zwiedzenia szkoły z jej bogatą ofertą różnorodnych pracowni, sal tematycznych oraz miejsc przeznaczonych do wypoczynku. Wieczorem zaś nadszedł czas na zabawę na kręgielni w gronie nowopoznanych przyjaciół z Niemiec, Holandii, Chorwacji i Portugalii.
Kolejnym miejscem, do którego się udały było Nienhagen. Tam zwiedziły lokalne muzeum oraz uczestniczyły w zajęciach dotyczących ekologii. Wieczór spędziły w Celle, gdzie wszyscy uczestniczyli w bożonarodzeniowym jarmarku.
Ostatni dzień w niemieckiej szkole był bardzo pracowity. Uczniowie w grupach składających się z przedstawicieli różnych państw, musieli dokonać podsumowania swojego pobytu. Przygotowali prezentacje, wystawy, udzielili wywiadu radiowego. Następnie każdemu uczestnikowi został wręczony certyfikat uczestnictwa w mobilności zorganizowanej w ramach Erasmusa+. W szkole zjawili się również wszyscy rodzice goszczący uczniów. Przy przygotowanym przez nich słodkim poczęstunku czas szybko upłynął przy rozmowie….
Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. W sobotę udaliśmy się w drogę powrotną do Polski.
Koordynator projektu: Anna Korczyńska