Wyróżnienie w wojewódzkim projekcie ekologicznym “Ekoprzedszkole 2018”

W II semestrze roku szkolnego 2017/2018 dzieci z wszystkich trzech  grupy przedszkolnych przystąpiły do WOJEWÓDZKIEGO  PROJEKTU  EKOLOGICZNEGO “EKOPRZEDSZKOLE 2018”. Projekt miał na celu:

• utrwalenie i pogłębianie wiadomości przyrodniczo – ekologicznych,
  • budowanie świadomości ekologicznej,
  • wdrażanie do poznawania cennych okazów roślin i zwierząt swojej miejscowości i gminy,
  • pobudzanie wrażliwości na piękno środowiska naturalnego,
  • kształtowanie aktywnej postawy i kultury ekologicznej,
  • wykorzystanie odpadów wtórnych mających wpływ na zmiany klimatu jako artystycznego środka wyrazu,
  • inspirowanie dzieci, uczniów, nauczycieli i rodziców do pracy na rzecz ochrony środowiska,
  • prezentacja na forum posiadanych wiadomości, umiejętności i działań z zakresu ekologii,
  • nabywanie umiejętności selektywnej zbiórki odpadów,
  • przeprowadzenie zmian w swojej miejscowości na rzecz ochrony środowiska.
  • W dniu 29 maja br., w auli Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie odbyło się podsumowanie X Wojewódzkiego Projektu Ekologicznego “EKOSZKOŁA, EKOPRZEDSZKOLE 2018”, na którym ogłoszono wyniki oraz wręczono dyplomy i nagrody wyróżnionym i laureatom. Nasze przedszkole zdobyło  wyróżnienie w piątej rundzie projektu adresowanej do przedszkoli   i oddziałów przedszkolnych w województwie małopolskim. W projekcie brało udział 46 przedszkoli. Plakat przedstawiający  działania ekologiczne naszego przedszkola został wyróżniony z czego jesteśmy bardzo dumni.
  • Organizatorami konkursu, w którym wzięło udział 46 przedszkoli z województwa małopolskiego, był Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie oraz Zespół Szkolno- Przedszkolny w Borzęcinie Dolnym, Partnerem Konkursu Małopolski Kurator Oświaty.

P. Strzesak