+14 68 60 161

[email protected]

Biesiadki 58

32-864 Gnojnik

07:00 - 17:00 Poniedziałek - Piątek

123 456 789

[email protected]

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

XXII Szkolny Konkurs Recytatorski

      06 marca 2015 r. w naszej szkole, odbyła się kolejna XXII już edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. W tym roku poświęcony było on poezji patriotycznej i odbywał się pod hasłem „Ojczyzna, patriotyzm, pokój”. Celem tej imprezy było kształtowanie poczucia silnej więzi emocjonalnej, społecznej i kulturowej z własnym narodem, z jego historią, tradycją i wartościami, propagowanie wśród młodzieży idei patriotyzmu, poświęcenia się dla ojczyzny. Organizatorem konkursu była biblioteka szkolna, a wzięli w nim udział uczniowie z kas IV – VI. Podczas konkursu mogliśmy usłyszeć wiersze m. in. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Cypriana Kamila Norwida, Jana Lechonia, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Marii Konopnickiej oraz Jana Pietrzaka.

Jury składające się z nauczycieli PSP w Biesiadkach wyłoniło następujących laureatów.

I miejsce                       – Julia Gnyla – kl. VI
II miejsce                      – Eliasz Kornaś – kl. IV
III miejsce ex aequo    – Julita Rzeszowska – kl. V
                                      
Patryk Turski kl. IV

Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w Gminnym Konkursie Recytatorskim!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.