+14 68 60 161

[email protected]

Biesiadki 58

32-864 Gnojnik

07:00 - 17:00 Poniedziałek - Piątek

123 456 789

[email protected]

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

Pierwsza Pomoc Przedmedyczna – II miejsce

   Dnia 6 czerwca 2015 roku drużyna z PSP w Biesiadkach w składzie: Grzegorz Gruszkowski, Krystian Malina, Sebastian Myrlak wzięła udział w II Powiatowych Zawodach Pierwszej Pomocy Przedmedycznej Szkół Podstawowych Powiatu Brzeskiego zorganizowanych przez Publiczną Szkołę Podstawową w Porębie Spytkowskiej.  Patronat na powyższymi zawodami objęło Starostwo Powiatowe w Brzesku.

  Zmagania rozpoczęły się od testu wiedzy, który swoim zakresem obejmował informacje związane z podstawowymi zabiegami resuscytacyjnymi (BLS) oraz  edukacją dla bezpieczeństwa. Kolejnym etapem konkursu były zajęcia praktyczne, w których uczniowie prezentowali swoje umiejętności. Zakres tematyczny konkursu obejmował podstawowe czynności ratunkowe przeprowadzane w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia przez osoby nie będące pracownikami medycznymi. Podczas zawodów w trakcie realistycznych pozoracji  oceniane były umiejętności zachowania się w stanach zagrożenia życia i zdrowia związanych ze złamaniami, krwotokami, oparzeniami, urazami, nagłymi zachorowaniami (epilepsja). Przy ocenie brane były pod uwagę podejmowane działania, efekty tych działań oraz zachowanie na miejscu zdarzenia. Każda z pięciu zaaranżowanych scenek, w których wszystkie drużyny pod czujnym okiem ratowników medycznych brały udział, była okazją nie tylko do zaprezentowania swoich umiejętności, ale również pozwoliła na ich pogłębienie i zdobycie nowych cennych doświadczeń. Bezcenna jest to wiedza, na którą każdy powinien znaleźć czas.

      Po przejściu wszystkich etapów okazało się, że drużyna z naszej szkoły znalazła się na II miejscu.

{galeria}pierwszapomoc2015{/galeria}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

[testimonial_rotator id=255]