ZPB Certyfikat Szkoły Promującej Bezpieczeństwo

Od września 2016r. nasza szkoła realizuje założenia projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa.Projekt ZPB jest wiodącym projektem profilaktycznym realizowanym na terenie województwa małopolskiego. Całość działań jest koordynowana przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Głównym koordynatorem tego projektu jest nadkom. Izabela Ciarka, wspomagana przez sierż. szt. Beatę Wcisło. Koordynatorem Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa – Szkoły Promującej Bezpieczeństwo z ramienia  Komendy Powiatowej Policji w Brzesku jest asp. Ewelina Buda.Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa jest to kompleksowy system działań opartych na wzajemnej współpracy szkoły z innymi instytucjami i organizacjami w tym samorządem lokalnym i policją, dla których wspólnym celem jest ciągła poprawa bezpieczeństwa, przeciwdziałanie i eliminowanie negatywnych zjawisk, np. przemocy w rówieśniczej. Zwieńczeniem działań rady pedagogicznej i dyrektora szkoły jest nadanie szkole „Certyfikatu Szkoły Promującej Bezpieczeństwo”. Certyfikat ten jest przyznawany przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie – na okres 2 lat a następnie na okres 5 lat.

31 października 2017r. KW Policji w Krakowie przyznany został PSP w Biesiadkach certyfikat „Szkoły Promującej Bezpieczeństwo”. Uroczyste wręczenie certyfikatu na ręce pani dyrektor miało miejsce w naszej szkole podczas Wigilii dla Seniorów 21 grudnia 2017.

Źródło:  Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie/malopolska.policja.gov.pl

A Nowak