ZWIEDZAMY KRAKÓW

29 września br. odbyła się szkolna wycieczka do Krakowa dla uczniów kl. IV- VIII, która została zrealizowana w ramach projektu ,,Odkrywamy Małopolskę”, dofinansowana w kwocie 2000 ze środków Marszałka Województwa Małopolskiego.

Pierwszym punktem zwiedzania była wizyta w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa w Podziemiach Rynku Głównego. Uczniowie obejrzeli znajdujące się tam eksponaty, posłuchali opowieści przewodnika o historii miasta i życiu jej mieszkańców, ale najwięcej radości sprawiła im możliwość zważenia się i przeliczenia tej wagi wg dawnego cennika obowiązującego w różnych miastach. Na zakończenie podziemnej wędrówki ochotnicy, wykazując się siłą i celnością, wybili sobie pamiątkową monetę. Na Rynku Głównym każda z grup miała możliwość zakupienia pamiątek.

Następnie uczestnicy wycieczki wędrowali traktem królewskim, zwiedzając zabytkowe obiekty znajdujące się na trasie m.in. kościół św. Anny, Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego, Bazylikę św. Franciszka z Asyżu. Miejscem docelowym spaceru po Krakowie było Wzgórze Wawelskie. Na Wawelu uczniowie obejrzeli dziedziniec, Katedrę Wawelską wraz z Grobami Królewskimi i Dzwonem Zygmunta. Przeszli przez Smoczą Jamą, aby zobaczyć legendarnego smoka wawelskiego i wykonać sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.

Zmęczeni, ale pełni wrażeń udali się na obiad, aby nabrać sił i szczęśliwie powrócić do Biesiadek.

Małgorzata Wawryka