+14 68 60 161

[email protected]

Biesiadki 58

32-864 Gnojnik

07:00 - 17:00 Poniedziałek - Piątek

123 456 789

[email protected]

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

Zwiedzamy Muzeum lalek w Pilźnie i Skansen w Lipinach

            28 kwietnia 2015 przedszkolaki odbyły autokarową wycieczkę do Muzeum Lalek w Pilźnie. W trakcie trwania wycieczki dzieci zwiedziły wystawy lalek oraz towarzyszące im miniatury sprzętów codziennego użytku  z całego świata w tym największą w Polsce wystawę oryginalnych lalek japońskich.  Poznały pracę w zabytkowych manufakturach, krawieckiej i szewskiej. Na ,,Babcinym Strychu” dzieci oglądnęły spektakl światła i dźwięku pt. „Bajki z morałem”. Oprócz zwiedzania wystaw dzieci uczestniczyły w warsztatach ceramicznych w trakcie których zapoznały się z pracą w pracowni ceramicznej oraz wykonywały prace z gliny. Zajęcia te dostarczyły im wiele radości. Prace po wypaleniu w piecu ceramicznym zostały przesłane do przedszkola. W drodze powrotnej przedszkolaki podziwiały chaty krasnoludków, wieś reymontowską w skansenie w Lipinach.

           Dzieci do domu wróciły zadowolone, uśmiechnięte i bogatsze o ciekawe wrażenia i pamiątkowe zdjęcia.

{galeria}muzeumlalek2015{/galeria}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

[testimonial_rotator id=255]