+14 68 60 161

[email protected]

Biesiadki 58

32-864 Gnojnik

07:00 - 17:00 Poniedziałek - Piątek

123 456 789

[email protected]

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

Zwycięski finał gminnych zawodów sportowych

      12 maja 2016 r. po raz  drugi odbył się Gminny Dzień Sportowca, który zgromadził na stadionie w Uszwi około 180 uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Gnojnik. Jak  co roku na Orliku rozegrano zawody w minipiłce nożnej chłopców. Dodatkowo po raz pierwszy szkoły rywalizowały w konkurencjach sportowych o tytuł „Sprawna Szkoła”.  Drużyna chłopców reprezentująca naszą szkołę w składzie: Wiktor Gnyla, Karol Cichoński, Michał Sacha, Kacper Strzesak, Eryk Gruszkowski, Kamil Musiał, Amadeusz Kaźmierczyk, Maksymilian Gnyla, Kamil Gagatek  i Jakub Bugajski odniosła zwycięstwo w tym turnieju.

      Równocześnie na dolnym stadionie pozostali uczniowie zmagali się w zawodach sportowych tzw. wyścigach rzędów. Wśród nich drużyna z naszej szkoły w składzie: Patrycja Bugajska, Julita Rzeszowska, Wiktoria Gnyla, Agnieszka Myrlak, Maria Rąpała, Anna Sacha, Sylwia Kozdrój, Katarzyna Pasek, Julia Kraj, Klaudia Kozdrój i Radosław Hebda.Na początku dominowała szkoła w Gnojniku wygrywając brawurowo konkurencje biegowe, na drugim miejscu utrzymywała się szkoła w Uszwi. Biesiadki plasowały się na miejscu trzecim. Przełomem w konkurencji były zawody ze skakanką i piłkami, które przechyliły szalę na korzyść szkół z Uszwi i Biesiadek.

    Po 12 konkurencjach sportowych wyniki przedstawiały się następująco: na miejscu I ex aequo znajdowały się PSP w Uszwi i PSP w Biesiadkach, miejsce II zajmowała szkoła w Gnojniku, III szkoła w Lewniowej i IV szkoła w Gosprzydowej. Dwa dodatkowe zadania dotyczyły udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, ponadto szkoły miały za zadanie ułożyć rymowankę na temat „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Jury, któremu przewodniczył ratownik medyczny przyznało punkty drużynom i to właśnie one przesądziły o wynikach konkursu.Zwyciężyła szkoła w Biesiadkach wygrywając z PSP w Uszwi 1 punktem. Na miejscu III znalazła się szkoła w Gnojniku. Wszystkim drużynom gratulujemy ducha walki   i sportowej rywalizacji na bardzo wysokim poziomie. 

                                                                                                                                     M.Gawlik 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

[testimonial_rotator id=255]