+14 68 60 161

[email protected]

Biesiadki 58

32-864 Gnojnik

07:00 - 17:00 Poniedziałek - Piątek

123 456 789

[email protected]

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

Zwycięstwo w Zawodach Pierwszej Pomocy przedmedycznej

2 czerwca 2016r. po raz trzeci w PSP w Porębie Spytkowskiej zorganizowane zostały dla szkół podstawowych z powiatu brzeskiego Zawody Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Patronat nad nimi sprawowało Starostwo Powiatowe w Brzesku, które również było sponsorem nagród w tym konkursie.

Zawody zostały przeprowadzone w dwóch etapach. Pierwszy obejmował teoretyczne sprawdzenie wiadomości z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, drugi etap to praktyczne wykonanie czynności ratunkowych w zaimprowizowanym ognisku urazowym.

W zmaganiach wzięło udział 8 trzyosobowych drużyn. Naszą szkołę reprezentowali: Patrycja Bugajska, Julita Rzeszowska I Wikotor Gnyla. Już po części teoretycznej byli najlepsi, ale to część  praktyczna przypieczętowała zwycięstwo. Drużyna z Biesiadek brawurowo zaliczyła wszytskie zadania wywołując podziw ratowników na poszczególnych stanowiskach.

Najistotniejszą rzeczą w tym konkursie było jednak to, że młodzież udzielała  poszkodowanym pierwszej pomocy przedmedycznej, tak ważnej  dla ratowania życia i zdrowia człowieka. Uczestnictwo w zawodach było nie tylko walką o zwycięstwo, ale przede wszystkim, swego rodzaju szkołą życia.

Cieszymy się ze zwycięstwa, jednocześnie gratulujemy wszystkim drużynom i zachęcamy inne szkoły do wzięcia udziału w tym konkursie za rok.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.