Żywa lekcja przyrody – stawonogi

Dnia  17 pażdziernika  2017r. odbyła się w naszej szkole żywa lekcja przyrody. Tym razem tematem lekcji były stawonogi. Pan prowadzący  w bardzo ciekawy sposób mówił o skorpionach pająkach, rakach, itp. Opowiadał o budowie ich ciała, warunkach w jakich żyją, jak się rozmnażają, w jaki sposób zdobywają pokarm. Najwięcej emocji budziły pająki – ich wielkość oraz fakt, że są jadowite. Podobały się również skorpiony, które budziły grozę swym rozmiarem. Wszystkie okazy były przepiękne, ale swoim wyglądem nie zawsze zachęcały do brania na rękę. Samo zobaczenie żywych zwierząt było nie lada wyzwaniem. Zajęcia wszystkim bardzo się podobały. Umożliwiły one uczniom poznanie wielu ciekawych i niesamowitych gatunków zwierząt.

{galeria}stawonogi{/galeria}