WIZYTA MISJONARZA

Dnia 9 listopada br. odwiedził naszą szkołę ksiądz Stanisław Wojdak, wicedyrektor Wydziału Misyjnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Był on przez wiele lat misjonarzem w Republice Środkowoafrykańskiej.

Ksiądz Stanisław opowiedział o swojej posłudze misyjnej w Afryce, doświadczeniach oraz problemach z jakimi zmagają się w swojej pracy misjonarze. Na nagranym przez siebie filmie na jednej z misji, pokazał jak wygląda życie oraz posługa misyjna w Afryce. Ksiądz Stanisław podziękował naszym uczniom za zaangażowanie w kolędę misyjną, dzięki której powstaje wiele dzieł służących dzieciom jak min. budowa szkół, szpitali czy sierocińców w krajach Afryki, Azji oraz Ameryki Południowej.

Dziękujemy serdecznie za pouczające i inspirujące spotkanie oraz życzymy owocnej posługi na kolejne lata.

B. Hawryłko