Internetowa szkoła słonia Spacjusza

Na zajęciach świetlicy uczniowie wraz z nauczycielem wzięli udział w kursie „Internetowa szkoła słonia Spacjusza” organizowanym przez portal OSE IT Szkoła.
Bohaterowie kursu pokazali nam jak dobrze bawić się online i omijać wirtualne pułapki. Pomogli nam zrozumieć, jakie zachowania w Internecie są bezpieczne, a jakie niekoniecznie.
Kurs składał się z sześciu modułów. W każdym z nich, oprócz porcji wiedzy o cyberbezpieczeństwie czekały na nas ciekawe zadania pozwalające sprawdzić zdobyte umiejętności. Podczas ostatnich zajęć, z wielkim zaangażowaniem rozwiązaliśmy quiz „Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu”. Okazało się, że jesteśmy mistrzami wiedzy na temat bezpieczeństwa w Internecie. Na pamiątkę uczestnicy kursu otrzymali z rąk Pani Dyrektor Certyfikat ukończenia Internetowej szkoły słonia Spacjusza oraz upominki.
B. Hawryłko