Międzynarodowy Dzień Drzewa

10 października obchodzimy Światowy Dzień Drzewa.   Z tej okazji uczniowie klas I-III zrealizowali projekt ekologiczny, dzięki któremu dowiedzieli się, tym, jak ważne są drzewa dla naszej planety. Drzewa nie tylko dostarczają tlen, dają pożywienie i schronienie wielu organizmom. Mają również znaczący  wpływ na psychikę człowieka i zajmują stałe miejsce w jego świadomości. Już Jan Kochanowski dostrzegał terapeutyczną rolę drzewa pisząc „Gościu, siądź pod mym liściem, a odpocznij sobie.” Wśród drzew czujemy spokój, pogodę ducha, harmonię wewnętrzną, odprężenie i beztroskę. Czujemy, że jesteśmy „u siebie”.

Uczniowie przeczytali książki związane z tematem, takie jak „Drzewo do samego nieba” oraz „Kapelusz pani wrony”. Wykonali wiele prac plastycznych, których tematem były drzewa. Klasa II i III odbyły wycieczki do lasu, podczas których mogli podziwiać piękno drzew jesienią, oddychać świeżym powietrzem, odprężyć się i zrelaksować na łonie natury.

M. Gawlik