„Noc Bibliotek”

Noc Bibliotek w PSP w Biesiadkach

„Ludzie mówią: czas to pieniądz.

A ja wam mówię: czas to miłość.

Możliwość służenia innym”.

(Kardynał Stefan Wyszyński)

Dnia 8 grudnia 2023 r. zorganizowano dla uczniów tzw. . Związana ona była z realizacją, wdrażanego przez naszą szkołę, rządowego Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa współfinansowanego przez Gminę Gnojnik, w ramach którego zakupiono nowe książki oraz komputer do biblioteki szkolnej. To duże przedsięwzięcie wymagało poświecenia wielu osób, którzy potrafią podzielić się swoim czasem i energią. Tego wieczoru szkolna biblioteka gościła wielu wspaniałych gości. W murach naszej szkoły oprócz zabaw, gier, i wspólnego układania puzzli, odbyło się czytanie książki, które rozpoczęła pani dyrektor Małgorzata Wawryka. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele Rady Gminy Gnojnik Pan Wójt Sławomir Paterek oraz radna z naszej miejscowości pani Monika Pabjan. W uroczystości uczestniczyli również przedstawiciele Rady Sołeckiej reprezentowani przez sołtysa wsi Biesiadki pana Ryszarda Machała oraz panią Bernadetę Witek, Biblioteki Publicznej uosabianej przez panią Renatę Musiał oraz członka Rady Rodziców panią Roksanę Machał. Następnie uczniowie wzięli udział w prelekcji z pierwszej pomocy przedmedycznej przygotowanej przez naszych wspaniałych ratowników i strażaków pana Radosława Kurasa i Pawła Kulasa, w ramach której ćwiczyli m. in resuscytację krążeniowo – oddechową. Z kolei mogli dowiedzieć się na czym polega praca ratownika górskiego wsłuchując się w wykład prelegenta pana Leszka Ząbkowskiego. Na koniec, wszystkie obecne dzieci i młodzież obejrzeli, zajadając się popcornem, wspaniały film przygodowy z morałem. A wszystko to pod opieką moich wspaniałych koleżanek z pracy pani Marty Cichostępskiej, pani Bogusi Hawryłko i pani Pauliny Strzesak, na których pomoc zawsze mogę liczyć. Nie poradzilibyśmy sobie również bez wsparcia naszych rodziców, którzy dostarczyli na to wydarzenie słodkich przekąsek. Z tego miejsca chciałabym Państwu podziękować za okazane serca i poświęcony czas.

Małgorzata Gawlik