Pożegnanie zimy – powitanie wiosny !

Dnia 21 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście wzięły udział   w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy- powitania wiosny”. W tym dniu przedszkolaki wyruszyły barwnym korowodem i wspólnie świętowały ,,Powitanie wiosny”.  Dzieci z radością maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego niesiona była  zimowa, słomiana panna – Marzanna. Po wypowiedzeniu formułki; „ Marzanno, Marzanno ty zimowa panno, w ogień cię rzucamy, bo wiosnę witamy”  wrzuciliśmy  do ogniska własnoręcznie wykonane ekologiczne kukły Marzanny. W ten sposób symbolicznie pożegnaliśmy  zimę i wesoło powitali wiosnę. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zagości u nas na dobre, zazieleni łąki, drzewa i trawy.

B.Witek