Poznajemy z podróżnikiem z grupy TRZASK

Dnia 5 czerwca 2023r. starszaki z grupy ,,Słoneczka” wraz z uczniami szkolnymi odbyli fascynującą podróż do Indii w ramach „Spotkań z podróżnikiem”. Przewodnikiem tej wyprawy był pan Dariusz z grupy „trzask.pl”.

Pan Podróżnik opowiadał o różnych zwyczajach, obyczajach i wierzeniach. Nieodłącznym elementem indyjskiej wiary, życia i codzienności są m.in. tzw. święte krowy, które mogą swobodnie poruszać się po ulicach miast, sati – rytualne samospalenia, czy przynależność do kast. Bardzo interesująca była opowieść o Karni Mata – świątyni szczurów w Deshnok, gdzie żyje około 20 000 tych gryzoni. Szczury traktowane są tu iście po królewsku – kapłani opiekują się nimi, karmią, a Hindusi pielgrzymują do tej świątyni, przynosząc dary i oddają cześć jej mieszkańcom.

B.Witek