Przedszkolaki kolędują dla środowiska lokalnego

W niedzielne popołudnie, 12 stycznia 2020 roku, przedszkolaki wystąpiły na scenie Domu Ludowego w Biesiadkach. Tego dnia  Świetlica Wiejska, Biblioteka i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju wsi Biesiadki ,,TRADYCJA I ROZWÓJ” zorganizowali kolejny raz wspólne kolędowanie, które  na stałe wpisało się w kalendarz lokalnych imprez dla środowiska lokalnego. W sali  Domu Ludowego w Biesiadkach poza występującymi artystami ,,małymi i większymi” zjawili się rodzice i dziadkowie przedszkolaków oraz chętni i spragnieni wspólnego kolędowania. Wszystkich gości powitał sołtys wsi Ryszard Machał a imprezę poprowadziła tradycyjnie Ewelina Bednarowska z Publicznej Biblioteki w Biesiadkach. Kolędy i pastorałki zaśpiewali i zagrali soliści oraz  maluszki 3,4,5- latki. Natomiast 6 –latki przedstawiły tradycyjne kolędowanie z Józefem i Maryją, gwiazdą, turoniem, diabełkiem, aniołkami.  Na każdego młodego artystę czekał upominek zasponsorowany przez Świetlicę i Bibliotekę.

B.Witek