Przyjęcie uczniów klasy I do biblioteki szkolnej

Dzisiaj nasi pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki szkolnej. W pierwszej części spotkania, pierwszaczki otrzymały garść informacji na temat regulaminu wypożyczania i zasad postępowania z książkami, a także o zasadach zachowania w bibliotece. Następnie rozwiązywały zagadki związane z bajkami. Największą wiedzą o baśniach i bajkach wykazali się: Emilia Oleksy, Zuzanna Myszka i Bartosz Krakowski. Po części oficjalnej dzieci mogły zabrać swoje pierwsze lektury do domu.

Drodzy Rodzice! Korzystając z okazji pragniemy podkreślić, jak bardzo ważną rzeczą jest czytanie dzieciom minimum 20 minut dziennie. Obcowanie ze słowem pisanym pobudza wyobraźnię, uczy kreatywności, ortografii, empatii, wrażliwości na innych, jest cudowną receptą na nudę, wprowadza w całkiem nowy świat. Czytajmy więc naszym Pociechom, zachęcajmy je także do sięgania po książki i chwalmy, gdy czytają. Życzymy Wszystkim miłej lektury!

M.Gawlik