Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską

Dnia 8 marca w Centrum Kultury w Gnojniku odbyło się bardzo interesujące spotkanie edukacyjno – profilaktyczne z sędzią Anną Marią Wesołowską,  Pani ta  znana jest programu telewizyjnego pt. ,,Sędzia Anna Maria Wesołowska”. Jest także sędzią,  która przez 40 lat orzekała w Wydziale Karnym Sądu Okręgowego w Łodzi. W tej prelekcji prawa i profilaktyki wzięli udział uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Podczas spotkania poruszane były sprawy związane z przestępczością nieletnich i odpowiedzialnością prawną za czyny karalne. Pani Sędzia uświadamiała zebranym, że coraz więcej młodych ludzi staje przed sądem, coraz młodsi dokonują przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu, sięgają po alkohol, narkotyki. Poruszyła także zagadnienia dotyczące niebezpieczeństw, które czyhają na dzieci i młodzież w Internecie. Pani Sędzia w bardzo ciekawy sposób opowiadała o swoich doświadczeniach zawodowych. Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską z pewnością było bardzo ciekawą i interesującą lekcją życia, która być może skłoni niejedną osobę do refleksji.