+14 68 60 161

[email protected]

Biesiadki 58

32-864 Gnojnik

07:00 - 17:00 Poniedziałek - Piątek

123 456 789

[email protected]

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

ŚWIĘTOWANIE ROCZNICY 100 – LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ W ZESPOLE SZKOLNO – PRZEDSZKOLNYM W BIESIADKACH

        Społeczność nasza uroczystość rocznicy 100 – lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości świętowała 9 listopada br., Rozpoczęliśmy od mszy św. w kościele parafialnym. Modlitwom polecaliśmy ,,Naszą Wolną Ojczyznę” i wszystkich, którzy się przyczynili do tego, że żyjemy teraz w wolnym kraju. Po mszy św. w uroczystym marszu udaliśmy się na halę sportową, gdzie wszystkich przybyłych gości, uczniów, rodziców powitała dyrektor szkoły Bożena Dorota Pałka. Swoją obecnością naszą uroczystość uświetnili: wójt Gminy Gnojnik Pan Sławomir Paterek, Kierownik Referatu Oświaty Pan Andrzej Stańczyk, Przewodniczący Rady Gminy Gnojnik Pan Janusz Zych, Radni Gminy Gnojnik, sołtys wsi Biesiadki Pan Ryszard Machał, sołtys wsi Żerków Pani Halina Krakowska, bibliotekarz Publicznej Biblioteki w Biesiadkach Ewelina Bednarowska, instruktor Świetlicy Wiejskiej w Biesiadkach Pani Renata Musiał, ks. proboszcz Kazimierz Sroka, ks. katecheta Paweł Krawczyk, poczty sztandarowe OSP z Biesiadek i Żerkowa, przedstawiciele Młodzieżowej Rady Gminy wraz z opiekunami.

     Uczniowie Szkoły Muzycznej w Domosławicach pięknym śpiewem pieśni patriotycznych wprowadzili nas w nastrój ,,dróg wolności”. Następnie młodzież naszej szkoły zaprezentowała montaż słowno – muzyczny ukazujący nam wszystkim, że Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych.  Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek   i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność. Uczczono w tym dniu pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń  I wojny światowej, stworzyć warunki rozwoju ekonomicznego, modernizacji gospodarczej   i cywilizacyjnej. Wspomniano poległych za Ojczyznę mieszkańców Biesiadek i Żerkowa. Uroczysta akademia przygotowana przez panie: Martę Cichostępską i Małgorzatę Gawlik została nagrodzona gromkimi brawami. W atmosferze radości z wolnego kraju wysłuchaliśmy przemówień okolicznościowych i wspólnie śpiewaliśmy pieśni patriotyczne z zebranymi gośćmi. Kotylion niepodległościowy, który otrzymał każdy z gości stał się pamiątką z uroczystości.

     Mamy nadzieje, że wspólne obchody pozwoliły młodzieży w pełni uświadomić sobie odzyskanie niepodległości, a nastrój głębokiego wzruszenia i entuzjazmu ogarnie ich serca na ich przyszłe życie.

                                                                                                                                             K.A.Bukowiec

                                                                                                                                                                                    zdj. B.Hawrylko

Amasya escort

Comments are closed.