+14 68 60 161

[email protected]

Biesiadki 58

32-864 Gnojnik

07:00 - 17:00 Poniedziałek - Piątek

123 456 789

[email protected]

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

WYCIECZKA DO SANDOMIERZA

Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od spaceru po Sandomierzu, aby poznać urok zespołu architektoniczno – krajobrazowego miasta . Następnie przeszliśmy Podziemną Trasą Turystyczną czyli dawnymi lochami miejskimi. Kolejnym punktem programu było wejście na Bramę Opatowską. Ze znajdującego się na jej szczycie tarasu widokowego, podziwialiśmy przepiękną panoramę miasta i okolicy.

Furta Dominikańska zwana również Uchem Igielnym (jest to ostatnia istniejącą furta w murach obronnych Sandomierza) to następny punkt naszego programu. To jedno z najbardziej charakterystycznych i kojarzonych z Sandomierzem miejsc, stanowiło dla nas punkt wypadowy do wąwozów: świętojakubskiego i Królowej Jadwigi. Wycieczkę zakończyliśmy na dziedzińcu zamku królewskiego. Wszyscy bardzo zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do Biesiadek.

A. Korczyńska

Comments are closed.