ZAJĘCIA Z ROBOTAMI EDUKACYJNYMI PHOTON

W naszej szkole od stycznia br. roku w ramach programu Laboratoria Przyszłości są prowadzone zajęcia z robotyki w klasach I – III. Nasi uczniowie dzięki robotom Photon odkrywają niezwykły świat programowania i zdobywają kompetencje cyfrowe. Edukacyjny Robot Photon jest innowacyjną pomocą edukacyjną, która wspiera naukę kodowania i programowania oraz realizuje założenia podstawy programowej w obszarze STEAM: nauki, technologii, inżynierii, sztuki oraz matematyki. Pracując z robotem, uczniowie rozwijają swoje umiejętności programistyczne, wdrażając w życie stworzone przez siebie programy. Dzięki temu uczniowie mogą zobaczyć efekty swojej pracy w praktyce, co rozbudza ich wrodzoną ciekawość i emocje, angażując ich jeszcze bardziej. Robotem można sterować za pomocą tabletu lub komputera, na którym zainstalowana jest odpowiednia aplikacja. Photon wyposażony jest w aż 10 czujników, pozwalających na interakcję robota z otoczeniem. Dzięki nim może m.in. wykryć dotyk, światło, przeszkody czy dźwięk. Uczniowie bardzo szybko opanowali podstawy potrzebne do obsługi robota. Zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a uczniowie wykazują się dużą pomysłowością podczas programowania robotów.

B.Hawryłko

[testimonial_rotator id=255]