+14 68 60 161

szkolabiesiadki@wp.pl

Biesiadki 58

32-864 Gnojnik

123 456 789

info@example.com

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

Zmagania sportowe

Igrzyska Młodzieży Szkolnej – Tenis stołowy

    Za nami kolejne zawody sportowe. Tym razem uczniowie klas VII i gimnazjów zmagali się w tenisie stołowym. Na zawody, które rozegrane zostały na sali gimnastycznej  w Uszwi, przyjechały reprezentacje wszystkich szkół podstawowych oraz oddziałów gimnazjalnych. W turnieju indywidualnym walczyło 18 dziewcząt i 18 chłopców.  Kwalifikację do etapu powiatowego z naszej szkoły wywalczyli Anna Sacha i Kamil Musiał. Następnie przystąpiono do rywalizacji drużynowej. Tu mierzono się każdy z każdym (mecz deblowy).  III miejsce drużynowo w kategorii dziewcząt wywalczyły uczennice Anna Sacha, Maria Rąpała.

Turniej Szachowy

    Turniej szachowy rok rocznie rozgrywany jest w PSP w Gosprzydowej w tym roku startowali w nim zawodnicy z Biesiadek, Gnojnika, Gosprzydowej i Uszwi.Cztery drużyny rywalizowały systemem każdy z każdym, a pojedynki toczyły się na szachownicach zgodnie z ustawieniem zgłoszonym przez opiekunów zespołów. Młodsza drużyna z naszej szkoły w składzie: Dominik Biel, Andrzej Hebda, Adam Hebda, Julia Machał wywalczyła II  miejsce i uzyskała kwalifikację do etapu powiatowego. Na szczeblu powiatu nasi reprezentanci zajęli miejsce V.

     W kolejnym dniu zmagań szachowych rywalizowali uczniowie klas VII i gimnazjalnych z tych samych miejscowości. Poziom zawodów był wysoki, o czym świadczyła duża liczba ciekawych pojedynków indywidualnych (toczonych zwłaszcza na szachownicy nr 4, która – zgodnie z regulaminem – zajmowana jest przez dziewczęta) oraz meczów drużynowych zakończonych remisem. Najwyższą formę zaprezentowali szachiści z Gnojnika, którzy do dwóch pierwszych wygranych dołożyli na końcu remis. Drugie miejsce wywalczyła Uszew, zaś o kolejności ma miejscach 3-4 musiały decydować dopiero lepsze wyniki na poszczególnych szachownicach. Nasza drużyna w składzie Patryk Turski, Jan Warchał, Anna Sacha, Sylwia Kozdrój zajęła miejsce IV. Na wyróżnienie zasłużyli zawodnicy, którzy wygrali wszystkie swoje pojedynki to jest Adam Hebda (PSP Biesiadki), Konrad Hosaniak (PSP Uszew), Anna Sacha (PSP Biesiadki), Antoni Musiał (PSP Gnojnik), Jacek Kowalczyk (PSP Gnojnik) i Alicja Hosaniak (PSP Uszew). 

                                                                                                                                                        M. Gawlik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

[testimonial_rotator id=255]

Ułatwienia dostępu