Obserwacja bociana białego i jego żerowisk

Bociany posiadają niewątpliwy urok. Potrafią wzbudzić zainteresowanie zarówno dzieci jak i dorosłych.

Obserwacje biologiczne stanowią bardzo ciekawy, przyjemny i ważny sposób poznawania otaczającego piękna przyrody. Bocian biały jest gatunkiem wdzięcznym do obserwacji, ponieważ przyzwyczajony do obecności człowieka, nie płoszy się tak szybko jak inne duże ptaki.

Młodzież naszej szkoły chętnie przystąpiła do obserwacji bociana białego i jego żerowisk na terenie Biesiadek, Żerkowa i Poręby Spytkowskiej. Uczniowie systematycznie wypełniali karty pracy i wzbogacili  swoją wiedzę o biologii  i zachowaniach tych ptaków. Uczestnicy zadania otrzymali dyplomy i nagrody.

Mamy nadzieję, że udział dzieci i młodzieży w projekcie  „Przyroda człowiekowi , człowiek przyrodzie” był okazją do przeżycia radości jaką daje kontakt z pięknem przyrody polskiej.

Organizatorzy  : Marzena Kiełbasa, Jolanta Sacha, Jolanta Nowicka