Powitanie wiosny

W dniu 23 marca dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie pożegnania zimy i powitania wiosny. Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Ogromne emocje wśród naszych przedszkolaków, wzbudziły piękne, kolorowe Marzanny wykonane przez mamy naszych przedszkolaków.Marzanny zgodnie z naszym zwyczajem wykonane były z bibuły, słomy i gazet. „Zimowe panny” czekały w przedszkolu, aż nastanie dzień, w którym wyruszą na długo oczekiwany pochód. Przedszkolaki z wszystkich grup przy słowach krótkiej rymowanki wraz z wychowawczyniami spaliły kolorowe kukły mając nadzieję, że wiosna zawita już na stałe.

R. Klecka

{galeria}wiosnaprz18{/galeria}