+14 68 60 161

[email protected]

Biesiadki 58

32-864 Gnojnik

07:00 - 17:00 Poniedziałek - Piątek

123 456 789

[email protected]

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

Wycieczka edukacyjna do Opactwa w Tyńcu

W dniu 04.05. 2017 r. 42-óch  uczniów z  klas IV- VI brało udział w wycieczce edukacyjnej do Opactwa  w Tyńcu, w ramach której zwiedzali muzeum oraz zabytkowy klasztor. Już na samym początku zostali podzieleni na dwie 21 osobowe grupy. Grupa młodsza to uczniowie klasy IV i  5  uczniów klasy  V i grupa starsza składająca się z pozostałych uczniów klasy V i VI. Z kolei każda grupa została podzielona na pięć zespołów.  W takich zespołach uczniowie przystąpili do udziału w  warsztatach dotyczących historii książki i rozwoju pisma „Od książki rękopiśmiennej po e- booki”, na których mogli pobawić się w średniowiecznych skrybów i korzystając z  gęsiego pióra, kałamarza  i inkaustu zapisywać łacińskie maksymy. Szybko okazało się, że ulubiona sentencja to „Ora et labora”.  Podczas zajęć z przewodnikiem uczestniczyli w wykładzie dotyczącym historii książki i rozwoju pisma.  Po krótkiej przerwie uczestniczyli w warsztatach archeologicznych „Na murach klasztornych” połączonych z podchodami, w ramach których poszczególne grupy uczniów rywalizowały ze sobą wykonując zadania sprawdzające umiejętność czytania mapy, wiedzę z architektury sakralnej, znajomość historii opactwa. Realizując te zadania należało wykazać się umiejętnością rozwiązywania rebusów, czytania ze zrozumieniem historycznych tekstów źródłowych,  określania chronologii zdarzeń. Rywalizacja była bardzo pełna emocji i zaangażowania. Uczniowie chętnie brali udział w zabawie.

{galeria}tyniec{/galeria}                                                                                                                                                    Małgorzata Gawlik 

      

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.