Wyjazd do Krakowa

6 października uczniowie klasy 5 wraz z wychowawcą (we współpracy z Biblioteką Publiczną w Biesiadkach) udali się do Krakowa. Pogoda była przepiękna dzięki czemu cała grupa odbyła pieszą wycieczkę po mieście. Spacerowaliśmy po Plantach, następnie przeszliśmy pod Klasztor Ojców Dominikanów a stamtąd na ul. Franciszkańską, gdzie wraz ze zgromadzonym tłumem przyglądaliśmy się „Oknu Papieskiemu”. Dalej udaliśmy się na    ul. Gołębią pod najstarszy uniwersytet w Polsce – Uniwersytet Jagielloński. Tam uczniowie mogli zobaczyć tablicę upamiętniającą studia polonistyczne Karola Wojtyły na Uniwersytecie Jagiellońskim (na fasadzie budynku Wydziału Polonistyki UJ przy ul. Gołębiej).

Na Rynku dopisało nam szczęście ponieważ mogliśmy wysłuchać hejnału mariackiego. Rzecz jasna nie obyło się bez skosztowania lodów oraz precli.Następnie przeszliśmy do Teatru Współczesnego na sztukę „Szatan z siódmej klasy”. Po spektaklu dzieci uczestniczyły w bardzo ciekawych warsztatach teatralnych prowadzonych przez jednego z aktorów. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na małe „co nieco”. I tak po pełnym wrażeń dniu szczęśliwie dotarliśmy do Biesiadek.

A.  Korczyńska