Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

5 listopada świętowaliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Data nie jest przypadkowa – jest to święto ustanowione w rocznicę urodzin Walta Disneya (1901-1966), jednego z najpopularniejszych autorów animowanych bajek dla dzieci. Uczniowie klas 1-3 przyszli do szkoły przebrani za swoje ulubione bajkowe postacie. Popularnymi przebraniami okazały się nie tylko kostiumy bohaterów nowych dziecięcych historii jak Bob budowniczy czy Szeryf Chudy, ale także klasycznych: Czerwony Kapturek czy Kot w butach. W klasach zawirowało od kolorów i różnorodności. Podczas wspólnego spotkania uczniowie prezentowali swoje kostiumy i opowiadali o swoich ulubionych postaciach z bajki, rozpoznawali bajkę po rekwizycie oraz malowali farbami swoją ulubioną postać z bajki. Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do tego, aby zachęcić rodziców do czytania swoim dzieciom. Bajki towarzyszą nam przecież od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Pamiętajmy, że czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy.

P.Strzesak