+14 68 60 161

szkolabiesiadki@wp.pl

Biesiadki 58

32-864 Gnojnik

123 456 789

info@example.com

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

Szkolne Koło Wolontariatu

W październiku 2023r. swoją działalność na terenie PSP w Biesiadkach rozpoczęło Szkolne Koło Wolontariatu. Opiekę nad uczniami klas I – III sprawuje p. Paulina Strzesak. Koordynowaniem działań uczniów klas IV – VII zajmuje się p. Anna Korczyńska. Bardzo ważne jest wykształcenie u młodych ludzi chęci angażowania się w działalność społeczną. Warto uczyć, że bezinteresowna pomoc innym powinna być czymś naturalnym. Budujące jest, że uczniowie bardzo chętnie zaangażowali się w działalność SzKW. Niejednokrotnie poświęcali swój czas wolny na przygotowanie różnorodnych akcji. A mamy już ich na swoim koncie kilka. Młodzież przygotowała piękne stroiki świąteczne i różnorodne ozdoby (podczas kilku popołudniowych spotkań) na kiermasz szkolny. Następnie wspólnie z przedstawicielami Rady Rodziców przygotowała i przeprowadziła wyżej wymienioną akcję. Udało się zgromadzić 1718 zł. Uczniowie równie mocno zaangażowali się  w przygotowanie drobnych upominków dla seniorów z terenu Biesiadek i Żerkowa. Kilkakrotnie spotykali się po lekcjach, żeby upiec pierniczki oraz przygotować wspaniałe kartki z życzeniami. Następnie udali się z wizytą do Seniorów, składając im życzenia zdrowych i wesołych świąt (działanie przeprowadzono we współpracy z Samorządem Uczniowskim). Dnia 8 grudnia świętowaliśmy z grupą szkolnych Wolontariuszy Mikołajki. Był to wieczór pełen emocji… Pierwszą niespodzianką była maszyna do popcornu zakupiona za pieniądze uzyskane z kiermaszu. Dzieciaki ucieszyły się mocno oglądając i „smakując” efekt swojej pracy… Kolejnym zaskoczeniem dla młodzieży były paczki, które zostały im wręczone w podziękowaniu za poświęcenie swojego wolnego czasu na pracę w SzKW. Następnie było raczenie się popcornem i innymi smakołykami przy wspólnie oglądanym filmie….Szkolne Koło Wolontariatu ma na swoim koncie organizacje dwóch konkursów szkolnych: „Na rękodzieło artystyczne” oraz na „Logo SzKW”. Tutaj również zaangażowanie uczniów było bardzo duże. Oczywiście działalność SzKW nie może się obejść bez nieocenionej pomocy rodziców wolontariuszy, za którą składamy serdeczne podziękowania.

Anna Korczyńska

Comments are closed.
[testimonial_rotator id=255]

Ułatwienia dostępu