+14 68 60 161

[email protected]

Biesiadki 58

32-864 Gnojnik

07:00 - 17:00 Poniedziałek - Piątek

123 456 789

[email protected]

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

Wigilia szkolna 2016

     Boże Narodzenie to wspaniały czas, czas miłości, radości, przebaczania, ale także jest to czas refleksji i spotkań rodzinnych. Uczniowie, rodzice, nauczyciele i  pracownicy Szkoły Podstawowej w Biesiadkach niczym jedna wielka rodzina,  jak co roku, zgromadzili się na Wigilii Szkolnej aby podzielić się opłatkiem oraz wspólnie kolędować.  Na początku obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane pod kierunkiem pani Anny Nowak oraz Kingi Konar oraz przy współpracy pani Ewy Strzesak – instruktora świetlicy wiejskiej w Biesiadkach.  W części artystycznej uczniowie zaprezentowali tradycyjne jasełka. W pięknych strojach, z wielkim przejęciem  i zaangażowaniem  artyści odegrali swoje role. Obok Marii i Józefa nie zabrakło pięknie śpiewających aniołów, spieszących do szopki pastuszków i królów. Aktorzy przypomnieli wszystkim sceny rozgrywające się w stajence betlejemskiej, tułaczkę Maryi i Józefa, pokłon pasterzy i monarchów. Stroje, świetna gra aktorów oraz cudownie zaśpiewane kolędy  i pastorałki przy akompaniamencie gitar zrobiły na wszystkich bardzo duże wrażenie. Po Jasełkach pani Dyrektor  Bożena Dorota Pałka  przekazała uczestnikom spotkania życzenia świąteczne. Wszyscy obecni złożyli sobie również życzenia i przełamali się opłatkiem. Tradycyjnie po opłatku wszyscy zasiedliśmy do wspólnego świątecznego stołu i delektowaliśmy się potrawami, przygotowanymi przez  rodziców. Po wspólnym kolędowaniu, świątecznych życzeniach, wyśmienitym posiłku   i spędzonych radosnych chwilach rozeszliśmy się w doskonałych nastrojach, udając się na przerwę świąteczną.

                                                                                                                                                M.Gawlik 

{galeria}wigiliaszkolna2016{/galeria}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

[testimonial_rotator id=255]