+14 68 60 161

[email protected]

Biesiadki 58

32-864 Gnojnik

07:00 - 17:00 Poniedziałek - Piątek

123 456 789

[email protected]

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

,,Woda to bezcenny skarb”

10 czerwca odbyło się przedstawienie przygotowane przez kl. 6b i 8 z okazji Światowego Dnia Wody, który obchodzony jest 22 marca. Ze względów epidemicznych i nauki zdalnej termin prezentacji przesunięto do momentu powrotu uczniów do szkoły.  

Tematem przewodnim części artystycznej było znaczenie wody w życiu człowieka, ale również jej istotnej roli  dla innych istot żywych i całej planety. Ósmoklasiści zaprezentowali scenkę z życia szkolnego, która w humorystyczny sposób podkreślała, że woda jest wszechobecna. Pojawia się ona nie tylko w kranach, butelkach, rzekach, ale także licznych przysłowiach i niejednokrotnie słyszymy:,, utopiłbym Cię w łyżce wody”, ,,woda sodowa uderzyła Ci do głowy” lub ,,przepadł jak kamień w wodę”. Uczniowie zaprezentowali również właściwości wody, a nauczyciel prowadzący ową lekcję podsumował ją konkluzją           z  wykorzystaniem wody: ,, Jeszcze dużo wody upłynie, zanim zdołam Was czegoś nauczyć”. 

Z kolei szóstoklasiści podkreślili znaczenie wody w życiu codziennym, przedstawili dane dotyczące jej zużycia podczas czynności wykonywanych każdego dnia. Zwrócili też uwagę na działalność człowieka wpływającą na zanieczyszczenie wody i zachęcali do jej oszczędzania.  Część artystyczną wzbogacono recytacjami, piosenkami oraz grą na gitarze. 

Na zakończenie przeprowadzono konkursy dla najmłodszych widzów, czyli uczniów kl. 1-3. Każda klasa miała swojego reprezentanta, który rywalizował w poszczególnych konkurencjach. Uczestnicy pili wodę przez rurkę, przelewali łyżeczką wodę z jednej szklanki do drugiej, obliczali ilość wody w akwarium. Najtrudniejsze okazały się kalambury, gdyż uczniowie mieli zaprezentować swoim ciałem, beż użycia słów, przysłowie o wodzie i tak jeden z nich ,,czuł się jak ryba w wodzie” , dlatego w efekcie zwyciężył, zdobywając jak najwięcej kropelek wody i pokonując przeciwników.  

Przedstawienie i konkursy przygotowano w ramach realizacji projektu ,,Erasmus Plus”.  

                                                                                                                  Małgorzata Wawryka 

Mardin escort
Comments are closed.
[testimonial_rotator id=255]